2011. március 26., szombat

Royal füli


A Royal fülbevaló volt az első ékszer, amelyet tanfolyamon kívül, teljesen egyedül készítettem. Ekkor még csak néhány hete kezdtem a drótékszer-készítést. Cleotól megtanultam a fogók használatát, az alapelemeket, az alaptechnikákat, továbbá minden órán segített elkészíteni egy-egy ékszert. Ezzel a tudással késznek éreztem magam, hogy egyedül is megpróbálkozzak az ékszerkészítéssel. Az interneten (Zita ékszerei) akadtam rá erre a fülbevalóra, és azonnal megtetszett. Egyszerűnek, és mégis gyönyörűnek találtam. Gondoltam elkészítem én is, és Karácsonykor meglepem vele a szeretteimet. Így is történt, két napon át csak drótoztam, hogy mindenkinek elkészítsem a tökéletes ajándékot. Az első darabok elég szépre sikerültek, így Karácsonykor nagy volt az öröm, mindenkit sikerült meglepnem. J
Azóta már tucatnyi ékszert készítettem egyedül, amelyek egyre jobban sikerültek. Azt hiszem mostanra sikerült tökéletesítenem a Royal fülbevalót.

Hozzávalók
2 x 20 cm hosszúságú 1 mm-es lágy drót
2 x 1 db készen vásárolt füli akasztó vagy 2 x 6 cm hosszúságú 0,8 mm-es félkemény drót
2 x 5 db készen vásárolt, lapított korongban végződő, 5 cm hosszúságú szerelőpálca
2 x 1 db 6 mm átmérőjű ásványgolyó (térképjáspis)
2 x 4 db 4 mm átmérőjű ásványgolyó (térképjáspis)

Szükséges eszközök
Oldalcsípőfogó
Laposfogó
Kúposfogó
Reszelő


Az elkészítés menete

Fűzzük fel a tíz darab ásványgolyót a szerelőpálcákra. Ehhez az Alapelemek c. oldalon, a Szerelőpálcák c. részben találtok részletes útmutatót, továbbá egy videó is rendelkezésetekre áll.
A következő lépés a fülbevaló vázának elkészítése. Ez amilyen egyszerűnek tűnik, olyan nehéz, főleg ha szimmetrikus ékszert szeretnénk készíteni. Vegyük kézbe a 20 cm hosszúságú 1 mm-es lágy drótot, majd kúposfogónk végével fogjunk rá középen. A drót két végét keresztezzük felfelé úgy, hogy a jobb oldali drót legyen felül. Kb. 90°-os szöget kell közrezárnia a két szárnak.


Ezután fogjunk rá a jobb oldali szár közepére a kúposfogónk hegyével, és ismét keresztezzük a két szárat, ezúttal lefelé. Amire nagyon vigyázni kell, hogy amikor ráfogunk a fogóval, az első, már elkészített hurok felénk álljon, továbbá keresztezéskor most a bal oldali szár legyen felül. Kb. 100°-os szöget kell ennél a huroknál a két szárnak közrezárnia. Fogjunk rá ismét kúposfogónkkal a drótra, a két hurok közötti szakasz közepén, és keresztezzük ismét lefelé a két szárat. Figyeljünk arra, hogy a két hurok felénk álljon, és keresztezéskor a bal oldali szár kerüljön felülre. Kb. 120%-os szöget kell a száraknak bezárniuk.

Ugyanezt a műveletsort kell a bal oldali száron is végrehajtanunk. Fogjunk rá a bal oldali szár közepére, és keresztezzük lefelé a szárakat úgy, hogy a bal oldali szár kerüljön felülre. Fontos hogy a legelőször elkészített hurok felénk álljon. Kb. 100°-os szöget kell ennél a huroknál a két szárnak közrezárnia. Fogjunk rá a bal oldali szárra hajlított két hurok közé pontosan középre, és keresztezzük ismét lefelé, utoljára a szárakat. Ráfogásnál itt is felénk kell álljanak a már elkészített hurkok, és keresztezésnél ismét a bal oldalinak kell felülre kerülnie.


Kisebb igazgatásokkal alakíthatóak az elkészített hurkok, illetve kialakítható az ékszerváz szimmetriája. A szimmetrikus darabot a váz alakjának megszilárdítása érdekében ki kell kalapálnunk. Fontos, hogy a meghajlított elemeket ne közvetlenül, hanem két, erre a célra alkalmas fém közé téve kalapáljuk. Lehet kapni külön erre a célra gyártott vasdarabokat is, amelyek felszíne tökéletesen simára van csiszolva. Olcsóbb, és ugyanúgy hatékony megoldás, ha két, használaton kívüli, széles pengéjű kés közé tesszük a kalapálni kívánt vázat.


A kikalapált vázra fűzzünk fel 1 db 6 mm-es ásványgolyót középre, és kettő-kettő 4 mm-es ásványgolyót két oldalra. Laposfogónk segítségével törjük függőlegesre a bal oldali szárat, és vízszintesre a jobb oldalit. A visszatöréseket abban a pontban kell megtenni, ahol a váz szárait keresztezni, egymáshoz rögzíteni szeretnénk. Illesszük a vízszintesen visszatört jobb oldali szárat a másik mögé, és tekerjük a függőleges szár köré kétszer-háromszor. Ha a laposfogónkkal ráfogunk a két összeillesztett szárra, kezünkkel nagyjából körbe tudjuk tekerni a drótszárat, de a megfelelő szorossághoz laposfogónkkal apró lépésenként segítsünk rá. A körbetekerés után megmaradt drótvéget távolítsuk el, de csak a vízszintesen visszatört szárról, a függőlegesről ne, mert arra még szükségünk van. A függőleges drótvégből is visszavághatunk egy kicsit, ha túl hosszú maradt, a lényeg hogy annyit hagyjunk meg, hogy egy kisebb karikát tudjunk a végére hajlítani, majd függőlegesen visszatörni. Ez a karika fogja a felakasztást szolgálni.




Fűzzük fel az elkészült vázat a készen vásárolt füli akasztóra. Amennyiben saját készítésű füli akasztót szeretnénk használni, az Alapelemek c. oldalon, a Füli akasztó c. résznél találtok részletes útmutatót a meghajlításhoz.
A fülbevaló elkészítése kb. 2,5 órát vesz igénybe. Az elkészített fülbevaló teljes hossza (füli akasztóval együtt) 6,5 cm, szélessége 3,3 cm. A hozzávalóknál meghatározott 20 cm-es drótból viszont kisebb vázak is készíthetőek, ez csak rajtatok múlik.
Ez a fülbevaló az egyik kedvencem, amilyen egyszerű, olyan szép. Így egyszerűen, és fenségesen Royalnak neveztem el. J


2011. március 21., hétfő

Ariel füli

 

A medál elkészítését követően kedvet kaptam a hozzá illő fülbevaló elkészítéséhez is. Így nekiláttam a tervezésnek. Igyekeztem hasonló, viszont kisebb ékszereket kitalálni, amelyek méretükből adódóan még fülbevalóként is hordhatóak.

Elkészítése kb. két órát vett igénybe. Az ékszer teljes hossza a füli akasztóval együtt 5 cm, szélessége pedig 2,3 cm.

Hozzávalók
2 x 3 db 15 cm hosszúságú 1 mm-es lágy drót
2 x 120 cm hosszúságú 0,4 mm-es lágy drót
2 x 1 db hosszúkás díszítő kő
2 x 1 db 1,5 cm átmérőjű csiga
2 x 1 db készen vásárolt füli akasztó vagy 2 x 6 cm hosszúságú 0,8 mm-es félkemény drót

Szükséges eszközök
Oldalcsípőfogó
Laposfogó
Kúposfogó
Gyűrűfelütő vas

Az elkészítés menete

4 cm-es ráhagyással tekerjük körbe a három darab egyenként 15 cm hosszúságú drótot úgy, hogy a 0,4-es drótból is hagyjunk egy kb. 10 centis darabot a bal oldalon. Kétszer a felső két szálat, majd kétszer az alsó két szálat tekerjük körbe. Ismételjük ezt a műveletet egészen addig, amíg kb. 5,5 cm hosszú körbetekert részt kapunk. A tekeréshez további segítséget találtok a Technikák c. oldalon, a Tekerési technikák / Három illetve több szál összefűzése tekeréssel c. résznél.


A gyűrűfelütő vas segítségével hajlítsuk kör alakúvá a megtekert drótrészt, úgy hogy az a felfűzendő csigánk köré illeszkedjen. Szükség esetén a tekerés folytatásával, illetve visszatekeréssel hosszabbítható, illetve rövidíthető a csigát körbevevő rész hossza. A kör záródási pontjánál hat drót fog találkozni. Két drótból, lehetőleg amelyek a kör közepe felé helyezkednek el, hajlítsunk egy-egy nyitott közepű laza csigát, és hajlítsuk le a kör közepe irányába. Ezek fogják hátul megtámasztani a felfűzött csigát. A maradék négy szálat törjük vissza, hogy mind függőlegesen, egymás mellett álljon. A 0,4-es drótunkkal folytassuk a tekerést az immár függőlegesen elhelyezkedő négy szálon. Kétszer a szélső kettőt, kétszer a középső kettőt, majd kétszer a másik két szélsőt, aztán a középső kettő szálat tekerjük körbe és így tovább. A Technikák c. oldalon, a Tekerési technikék / Három illetve több szál összefűzése tekeréssel c. részben találtok további útmutatót a tekeréssel kapcsolatban. Kb. 7-8 mm-es szakaszt kell megtekernünk, majd a 0,4-es drótot a megfelelő rögzítést követően elvághatjuk. Törekedjünk arra, hogy egészen az ékszer belsejében vágjuk el a drótot, hogy az a későbbi használat során ne akadjon bele ruhánkba, ne sértse meg bőrünket.

A tekerés megkezdésekor hagyott 10 cm hosszú 0,4 mm-es dróttal fűzzük fel a csigát, rögzítsük a drótot a csiga aljánál, majd fűzzük vissza a csigán át egészen a fülbevaló nyakáig. Itt rögzítsük, és fűzzük fel rá vízszintes irányban a hosszúkás díszítőkövet. Végül rögzítsük a drótvéget, és vágjuk le a fölösleget.


A középső két drótvégre hajlítsunk karikát egymással szemben, ehhez kb. 1,3 cm hosszúságra van szükség. Amennyiben ezek a végek hosszabbak maradtak, vágjuk őket rövidebbre. Próbáljuk őket minél inkább egymás mögé hajlítani. A két szélső drótvéget vágjuk egyforma hosszúságúra, majd hajlítsunk rájuk nyitott közepű csigákat ellentétes irányban.

Végül akasszunk az elkészített fülbevaló tetején található karikába füli akasztót. Amennyiben saját készítésű füli akasztót szeretnénk használni, az Alapelemek c. oldalon, a Füli akasztó c. résznél találtok részletes leírást a füli akasztó elkészítéséhez. 

2011. március 20., vasárnap

Ariel medál


A medál készítését megelőzően különböző terveket készítettem, amelyek alapvető díszítőeleméül a csigát választottam. Nem tudtam pontosan milyen fajta ékszert szeretnék belőle készíteni, csak azt tudtam, hogy mindenképpen egy csigát fogok rá felfűzni, és ha már a dísze egy csiga, akkor drótból meghajlított csigákkal fogom még elragadóbbá tenni az ékszeremet. Hozzáillő köveket is találtam.

Elkészítése kb. másfél órát vett igénybe. Az ékszer teljes hossza akasztóval együtt 5,8 cm, szélessége pedig 4,2 cm.

Hozzávalók
4 db 10 cm hosszúságú 1 mm-es lágy drót
2 db 15 cm hosszúságú 1 mm-es lágy drót
120 cm hosszúságú 0,4 mm-es lágy drót
3 db hosszúkás díszítő kő
1 db 4 mm-es ezüstgolyó
1 db 1,5 cm átmérőjű csiga
1 db medálakasztó

Szükséges eszközök
Oldalcsípőfogó
Laposfogó
Kúposfogó
Gyűrűfelütő vas

Az elkészítés menete

Hajlítsunk a négy darab drót két-két végére nyitott közepű csigákat megegyező irányban úgy, hogy közöttük kb. 4 mm-es távolság maradjon.

4 cm-es ráhagyással kezdjük el körbetekerni a két darab 15 cm-es hosszúságú drótdarabot a 0,4-es dróttal úgy, hogy a 0,4-es drótból is hagyjunk egy 10 cm-es szakaszt. Először kétszer a felső szálat tekerjük körbe, majd kétszer mindkettőt. Ismételjük ezt meg kb. háromszor, amikor is a tekerést már három szálon fogjuk folytatni, a korábbi kettőn, és a meghajlított szembe csigák egyikének középső szakaszán. Folytassuk a tekerést immár a három szálon, kétszer a felső kettő, majd kétszer az alsó kettő szálat körbetekerve. Ismételjük ezt meg kb. ötször, vagy ahányszor még ízlésesen meg tudjuk ezt tenni a három szálon.


Amikor már nem fér több tekerés a harmadik szálra, ismét csak az alsó kettőt tekerjük körbe. Először kétszer a felső szálat, majd kétszer mindkettőt. Ismételjük ezt meg négyszer, majd vegyük hozzá a következő szembe csigát és folytassuk három szálon a tekerést. Fontos, hogy a szembe csigák között ne maradjon rés, mert a kör alak meghajlításánál úgyis keletkezni fog egy apró rés. Rögzítsük fel tekeréssel mind a négy szembe csigát, majd folytassuk a tekerést két szálon, először a felső szálat, majd mindkét szálat tekerjük körbe kétszer. Ezt ismételjük meg kb. háromszor.

A gyűrűfelütő vas segítségével hajlítsuk kör alakúvá a megtekert drótrészt, úgy hogy az a felfűzendő csigánk köré illeszkedjen. A kör záródási pontjánál négy drót fog találkozni. Az egyik drótból, lehetőleg amelyik a kör közepe felé helyezkedik el, hajlítsunk egy nyitott közepű laza csigát, és hajlítsuk le a kör közepe irányába. Ez fogja megtámasztani hátul a felfűzött csigát. A maradék három szálat törjük vissza, hogy mind függőlegesen, egymás mellett álljon. A 0,4-es drótunkkal folytassuk a tekerést az immár függőlegesen elhelyezkedő három szálon. Kb. 7-8 mm-es szakaszt kell megtekernünk, majd a 0,4-es drótot a megfelelő rögzítést követően elvághatjuk. Törekedjünk arra, hogy egészen az ékszer belsejében vágjuk el a drótot, hogy az a későbbi használat során ne akadjon bele ruhánkba, ne sértse meg bőrünket.


A középső drótvégre hajlítsunk karikát, ehhez kb. 1,3 cm hosszúságra van szükség. Amennyiben ez a vég hosszabb maradt, vágjuk rövidebbre. A két szélső drótvéget vágjuk egyforma hosszúságúra, majd hajlítsunk rájuk nyitott közepű csigákat ellentétes irányban.

A tekerés megkezdésekor hagyott 10 cm hosszú 0,4 mm-es dróttal fűzzük fel a csigát, majd visszafelé haladva az ezüstgolyót is. Végül rögzítsük a drótvéget, és vágjuk le a fölösleget. A gyűrűfelütő vas köré történő hajlítás során a szembe csigák kissé eltávolodtak egymástól. Laposfogónk segítségével kissé vissza tudjuk hajlítani a csigákat úgy, hogy egymáshoz érjenek. A csigákat azok találkozási pontjain össze tudjuk erősíteni 0,4-es dróttal. Az alsó három találkozási ponton a rögzítéssel egy időben a díszítőkövek felfűzését is elvégezhetjük. Végül akasszunk az elkészített medál tetején található karikába medál akasztót, és már el is készült a medálunk.

2011. március 15., kedd

Koszorú füli



Hozzávalók
2 x 1 db 16 cm hosszúságú 1 mm-es lágy drót
2 x 170 cm hosszúságú 0,4 mm-es lágy drót
2 x 2 db 3 mm átmérőjű ezüstgolyó
2 x 1 db 9 mm átmérőjű ásványgolyó (leopárdjáspis)
2 x 1 db készen vásárolt füli akasztó vagy 2 x 6 cm hosszúságú 0,8 mm-es félkemény drót

Szükséges eszközök
Oldalcsípőfogó
Laposfogó
Kúposfogó
Gyűrűfelütő vas / Toll
Reszelő

Az elkészítés menete

Hajlítsunk kb. 3-4 mm átmérőjű karikát a 16 cm hosszúságú előre levágott 1 mm-es drótdarab egyik végére, majd tekerjük körbe a 0,4-es dróttal a karikától kezdve. Kb. 11,5 cm hosszan kell körbetekernünk a drótot, de tapasztalataim szerint először csak kb. 10-11 cm-t tekerjünk körbe, és mindig hosszabbítsuk meg szükség szerint. Előfordulhat ugyanis, hogy túl hosszú részt tekerünk fel, és vissza kell tekernünk néhány tekercset. Viszont ez olyan mértékben roncsolná a 0,4-es drótunkat, hogy az könnyen elszakadhatna, vagy ha el nem is törne, de lényegesen megnehezítené a további munkánkat. Szóval először csak egy rövidebb szakaszt tekerjünk körbe. A tekeréshez a Technikák c. oldalon, a Tekerési technikák / Egy szál körbetekerése c. résznél találtok további segítséget.


Hajlítsuk a körbetekert drótunkat a gyűrűfelütő vas köré úgy, hogy egy kb. 1,2 cm átmérőjű karikát kapjunk (nyílván, ha nagyobb ásványgolyót, illetve ezüstgolyókat használunk, nagyobb karikát kell a gyűrűfelütő vas körül hajlítanunk). Amennyiben nem rendelkezünk gyűrűfelütő vassal, egy nagyobb toll is megteszi. Fontos, hogy a karika záródási pontján a drótvég felül zárja be a karikát.


Ezzel a szállal tovább haladva kezdjük el lazán körbetekerni a karikát. Ha idő közben elfogyna a körbetekert szakasz, tekerjünk még rá néhány tekercset szükség szerint, majd folytassuk a nagy karika körbefonását.


Amikor elérkeztünk a nagy karika végéhez, próbáljuk meg hátul lezárni a drótvéget, így nem lehet majd látni a kezdő, és lezáró drótvégeket, és olyan hatást érünk el, mintha megszakítás nélkül, folytonosan haladna a két drót. Hajlítsunk a hátul lezárt drótvégre ugyanakkora karikát, mint a kezdő drótvégre, majd próbáljuk meg minél inkább egymáshoz igazítani őket.


Erősítsük őket szorosan egymáshoz a tekerésből megmaradt 0,4-es drótvéggel, majd a nagy karika közepe felé fűzzünk fel rá először egy ezüstgolyót, majd az ásványgolyót, majd a másik ezüstgolyót, rögzítsük drótunkat a karika alján egyszer áttekerve, majd vezessük vissza a 0,4-es drótot a három golyón keresztül. Ez nem egyszerű, de némi kínlódás után remélem nektek is sikerül. J Visszaérkezve a két egymáshoz rögzített, az akasztást szolgáló karikához, rögzítsük a drótvéget néhány körbetekeréssel, majd vágjuk le a fölösleget.

Hajlítsunk szimpla – esetleg – dupla füli akasztót, és akasszuk fel rá az elkészített fülbevalót. A füli akasztó elkészítéséhez az Alapelemek c. oldalon, a Füli akasztó c. résznél találtok részletes útmutatót.


Amennyiben az általam felsorolt alapanyagokból, a fent részletezett módon készítitek el a fülbevalót, egy – akasztóval együtt - kb. 4 cm hosszúságú fülbevalót kell kapjatok. Szerintem elkészítése kifejezetten egyszerű, amire viszont érdemes odafigyelni, hogy szimmetrikusan helyezkedjenek el a hurkok a nagy karikán. A fülbevaló elkészítése kb. 2 – 2,5 órát vesz igénybe.

2011. március 1., kedd

Pálma füli


A fülbevalót a pénteki munkából hazaérve álmodtam meg. Nem tudtam még egészen pontosan, hogy hogyan fogom elkészíteni, csak egy homályos ötlet született meg először a fejemben. Azt már az elején eldöntöttem, hogy egy 8 mm-es ásványgolyó köré fogok fülbevalót készíteni, és hogy szeretném, ha a golyót körülvevő rész széles lenne. Eleinte fonáson gondolkodtam, de hiába próbáltam az 1 mm-es, illetve a 8 mm-es drótokat, nem sikerült szépen összefonnom őket. Vékonyabb drótból lehet, hogy sikerült volna, de akkor meg nem lett volna elég széles a golyót körülvevő rész. Így amellett döntöttem, hogy a kívánt szélességet a 3 szál összefűzésével fogom elérni. A meghajlítás és a golyók felfűzése után, már csak a végződéseket kellett eltüntetnem. Ez sokaknak gondot okoz, pedig ha belegondolunk, ez adja egyben az ékszerünk díszeit is, így nem feltétlen kell törekednünk az elrejtésükre, hajlíthatunk belőlük különböző díszítő elemeket is. Így születtek meg a zárt közepű csigák, és a felakasztást szolgáló dupla karika. A füli akasztó meghajlítása, és felfűzése után már készen is volt a megálmodott fülbevaló.

Mivel otthon már elég nagy mennyiségű drót- és golyókészletet halmoztam fel, csupán egy kis kreativitást, és 1-2 órát vett igénybe az egész.

Mivel az elmúlt napokban döntöttem el, hogy blog formájában másokkal is megosztom a kreációimat, lépésről lépésre leírtam, hogyan készítettem el a fülbevalót. Igyekeztem kellő alapossággal részletezni minden apró mozzanatot, hogy a kezdők számára is használható útmutatót adjak.

Az elkészített péntek esti fülbevalót „Pálma füli” névre kereszteltem.


Hozzávalók
2 x 3 db 13 cm hosszúságú 1 mm-es lágy drót
2 x 110 cm hosszúságú 0,4 mm-es lágy drót
2 x 1 db készen vásárolt füli akasztó vagy 2 x 6 cm hosszúságú 0,8 mm-es félkemény drót
2 x 1 db 4 mm-es ezüstgolyó
2 x 2 db 8 mm-es ásványgolyó (indiai achát)

A fülbevaló sárgaréz, vörösréz illetve ezüstözött drótokból egyaránt elkészíthető. A fent felsorolt mennyiségek az általam elkészített méretű fülihez (4 cm hosszúságú) elegendők. Nyílván nagyobb, illetve kisebb ásványgolyó is felhasználható, és értelemszerűen a drótokból szükséges mennyiség a golyó méretével arányosan nő illetve csökken. A szükséges hozzávalók mennyiségének felmérésekor érdemes tehát az ásványgolyó méretéből kiindulni.

Az ezüstgolyó mérete is lehet a fent megjelöltnél kisebb illetve nagyobb, attól függően, hogy melyik illeszkedik esztétikusan az ásványgolyó fölé.

A 0,8-mm-es félkemény drót a füli akasztók elkészítéséhez szükséges. Ehelyett készen vásárolt füli akasztók is felhasználhatóak, bár én törekedni szoktam rá, hogy minél nagyobb rész legyen saját készítésű.

Szükséges eszközök
Oldalcsípőfogó
Laposfogó
Kúposfogó
Gyűrűfelütő vas / Toll
Reszelő


Az elkészítés menete

Tekerés

Fűzzük össze tekeréssel a 3 db egyenként 13 cm hosszúságú 1 mm-es drótdarabot, a Technikák c. oldalon, a Tekerési technikák / Három szál összefűzése tekeréssel c. rész alapján. A tekerést egészen addig kell ismételnünk, míg a megtekert darab hossza eléri a 4 cm-t. Ekkor a tekerés kezdeténél maradt felesleges 0,4-es drótot már nyugodtan elvághatjuk. Fontos, hogy a vágás egészen belül történjen, megakadályozva, hogy a későbbi használat során a kiálló szálak beleakadjanak a ruhánkba, vagy megkarcolják bőrünket. Ezután a másik oldalon is rövidebbre vághatjuk a 0,4-es drótot, kb. 20 cm-re lesz még szükségünk.

Rögzítés

A feltekert részt kerekre kell hajlítanunk, hogy az ásványgolyó köré illeszkedjen. Erre legalkalmasabb eszköz az ún. gyűrűfelütő vas. Amennyiben ez nem áll a rendelkezésünkre, egy megfelelő méretű toll is alkalmas erre a feladatra. A megtekert szálakat oldal irányból hajlítsuk a gyűrűfelütő vas köré, hogy csak az egyik szál érjen hozzá. Kisebb igazgatások szükségesek a megfelelő, kissé domború forma eléréséhez. Miután tökéletes kört hajlítottunk a drótokból, a 6 darab végződést, közvetlenül a tekercsnél laposfogóval visszatörjük, hogy egymáshoz simíthatóak legyenek. Egyikük végét, kb. 2,5 cm-es hosszúságúra vágjuk, és dupla karikát hajlítunk, erre lesz majd a füli akasztó felfűzve. Fontos, hogy a dupla karika és a megtörés között maradjon egy néhány mm-es szakasz. A dupla karika mérete kb. 4 mm legyen, és a karikát az esztétikus felakasztás miatt, célszerű függőlegesre visszatörni. Ezután, a megmaradt 20 centis 0,4-es dróttal néhányszor szorosan körbetekerjük az 5 szál drótot és a dupla karika szabadon hagyott szárát. Amikor már elég masszívnak, de még esztétikusnak találjuk a rögzítést, a 0,4-es drótot a rögzítés belsejében levezetjük a golyók felfűzése céljából.


Díszítés

A 0,4-es drótra felfűzzük az ezüstgolyót, majd az ásványgolyót, és a drót végét a körbetekert karika aljánál áttekerjük, majd a golyókon keresztül visszavezetjük a fenti rögzítéshez. Érdemes a lenti rögzítést a tekercsek közé elrejteni. A visszavezetett szálat a fenti rögzítésnél néhányszor körbetekerve rögzítjük, majd az ékszer tövénél levágjuk a felesleget.
Az 5 drótvégződést kb. egyforma, 2,5 – 3 cm-es hosszúságúakra vágjuk, majd zárt közepű csigákat hajítunk belőlük. Az utolsó lépés a füli akasztó felfűzése a dupla karikára. Én általában a füli akasztónak is dupla karikát szoktam hajlítani, hogy minél kevésbé forogjon a fülbevaló az akasztón. Viszont hogy könnyedén ráférjen a fülbevaló, a füli akasztó dupla karikáját is kb. 4 mm-esre szoktam hajlítani.